W dniach 27-29 maja 2011 odbył się IV już Festiwal Muzyki Sakralnej w Czechowicach-Dziedzicach, organizowany przez Diecezjalną Szkołę Organistowską w Bielsku-Białej. Patronat nad nim objęli:  J. E. Ks. Bp Tadeusz Rakoczy oraz Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Pan Marian Błachut.
    Organizatorzy zachęceni po poprzedniej edycji zainteresowaniem organistów warsztatami o tematyce liturgicznej, zaproponowali w tym roku zajęcia pt. „Wybrane zagadnienia z praktyki organistowskiej”, które poprowadził Władysław Szymański z Akademii Muzycznej w Katowicach. Miały one miejsce pierwszego dnia, 27 maja w Auli Kurii przy ul. Żeromskiego w Bielsku-Białej. Tego samego dnia, o godz. 19.00 w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela mieliśmy okazję posłuchać recitalu organowego Pana Szymańskiego. Wysłuchaliśmy utworów Pachelbela, Bacha, Mendelssohna.
    Kolejnego dnia swoje umiejętności mieli szansę pokazać młodzi- uczniowie Diecezjalnej szkoły Organistowskiej. Koncert odbył się o godz. 16.30 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych (w Dziedzicach). Na organach zagrali laureaci Ogólnopolskich Konkursów Organowych - Daniel Strządała, Szczepan Cieślak oraz Ewelina Bachul oraz Chór szkoły pod dyrekcją Pani Zuzanny Pradeli. W programie znalazły się utwory Bacha, Brosiga, Mozarta.
    Festiwal zwieńczył koncert Chóru CANTUS FLORIDUS pod dyrekcją Szymona Bywalca – adiunkta w Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert miał miejsce w niedzielę, 29 maja w kościele Św. Katarzyny o godz.18.00. Artyści w formie znakomitego spektaklu wykonali „Cantus Resurrectionis - Pieśń Zmartwychwstania”. Na koncert złożyły się dzieła Schütza, Gorczyckiego, Bacha.

W.Szymański

W.Szymański1

W.Szymański2

W.szymański3

W.szymański4

W.Szymański6

warsztaty z W.Szymańskim